Čokoladna pita

nskoru  

član od: 1.3.2002

sporočila: 13

29. feb 2004 18:51

Hellou, toplo priporočam naslednji recept za čokoladno pito, in sicer po receptu Jamiea Oliverja. Moram priznati, da nisem velika privrženka njegovih receptov ampak tale pita je naravnost fantastična !!! Krhko testo : Za 2 piti po 30 cm premera 250g masla 200g sladkorja v prahu ne prevelik ščepec soli 500g moke 4 rumenjaki 4 žlice hladnega mleka ali vode Kremasto pregnetemo ali penasto zmešamo maslo, sladkor, sol, nakar v to zmes zamešamo moko in rumenjake. Ko bo zmes dobila kašasto konsistenco, dolijemo hladno mleko ali vodo. Hitro zgnetemo in oblikujemo v kepo testa. Stvar je v tem, da iz sestavin naredimo testo s čimmanj gibanja in ohranjamo res krhko testo. Testo zavijte v alufolijo in postavite za nekaj časa v hladilnik. S testo potem obložimo model in pustimo zopet počivati testo v hladilniku. Pito pečemo kakih 15 minut pri 180°C. Ko se ohladi ga napolnimo z nadevom. Za nadev : 310 ml sladke smetane 2žlici sladkorja mikroščepec soli 110g zmehčanega masla 450g najboljše možne jedilne čokolade 100ml mleka kakav v prahu za posip Sladko smetano, sladkor in ščepič soli damo v kozico in zavremo. Takoj odstavimo in dodamo maslo ter čokolado. Mešamo tako dolgi, da se čokolada povsem stopi. Zmes naj se zdaj shladi, medtem pa postopoma umešavamo hladno mleko, da postane gladka in sijoča. Pustimo da se še malo shladi in z lopatko postrgamo zmes v naprej pečeno in ohlajeno testo za pito v modelu. Pito malo stresemo, da se poravna, potem pa naj se ohlaja 1 do 2 uri. Potresemo s kakavom v prahu! Ps. Ta čokopita je za vse čokofrike ! Nina

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

6. maj 2004 10:24

Nskoru, če prav razumem, so tudi količine za nadev za 2 piti? LP, Staša

tofika  

član od: 9.10.2003

sporočila: 48

6. maj 2004 21:19

Ne tole je Jaimejev recept pa je file za eno pito in eno testo ti ostane, za zmrzent. lpU

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. maj 2004 8:21

Pravzaprav malo pozno, vendar vsekakor v pomoč, jaz vedno namažem model z margarino(zelo zelo tanko) nato pa posujem z moko, lepo po vsem pekaču raztresem moko(tako točno vidim če kje ni dovolj namazano z margarino), odvečno moko vsujem stran in potem v tako pripravljen pekač dam testo(ne samo za pite, vse od biskvitov do potice) vedno lepo pade ven nikoli nobenih težav! ANJA

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

7. maj 2004 12:19

Tnx obema, ni še prepozno, delala jo bom namreč jutri. PA PA LP, Staša

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

11. maj 2004 17:06

Zivjo Nskoru! Jamie-jeva pita je res odlična, jaz uporabim polovične sestavine, pa pride ravno pravšnja. Ta pita me spominja na Hvastijevo čokoladno pito, zraven paše kepica vanilijevega sladoleda, da mal uravnotežiu nasiten čokoladni nadev. Lp! P.S. Če hočete koga očarat, se je kar lotite, pa še hitro je narejena.

Stasa  

član od: 17.3.2002

sporočila: 299

11. maj 2004 20:00

Sem jo naredila pa se mi zdi, da pride testo malo pretrdo (morda pa sem le predolgo pekla - 15 min). Krema pa je super. Delala sem jo v tortnem modelu s premerom 26 cm pa je bilo testa dovolj le za podlago, ne pa tudi za rob, tako da bom naslednjič naredila v pekaču s premerom 24 cm oz. sestavine povečala za tretjino. Aja, po vrhu sem posula še grobo sesekljane pražene lešnike. LP, Staša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti